برج مسکونی اطلس کیش

“اعتقاد راسخ به ویژگی های پروژه و اطمینان قلبی از موفقیت آن کلید اصلی موفقیت در امر فروش می باشد.”

برج های مسکونی-ساحلی اطلس کیش در سال 1391 با توجه به سابقه موفقیت آمیز همکاری با کارفرمای پروژه، شرکت ایرانیان اطلس، جهت انجام کلیه امور بازاریابی و فروش به شرکت دوان ایرانیان واگذار شد.

در آن زمان، پافشاری کارفرما بر یکجا فروشی پروژه منجر به آن شد که دوان ایرانیان پس از مشاهده ترجیحات کارفرما و علیرغم ارائه پیشنهادات متنوع در زمینه تک فروشی، به همکاری خود در این پروژه خاتمه دهد. در سال 1393 پس از تغییرات سازمانی در شرکت ایرانیان اطلس و رویکرد مجدد ایشان به تک فروشی در برج اطلس کیش، همکاری دوان ایرانیان در این پروژه مجدداً از سر گرفته شد.

مهم ترین چالش های پیش روی ما در زمان ورود به پروژه عدم یکپارچگی مدیریتی، ذهنیت منفی مخاطبان نسبت به پروژه و عدم قیمتگذاری مناسب واحدهای مسکونی بوده است.

به علت تشکیل تیم فروش در غیاب دوان ایرانیان، استراتژی مدیریتی یکپارچه ای در خصوص فعالیت های بازاریابی و فروش وجود نداشت و از این رو قیمتگذاری و محرمانه بودن اطلاعات قیمتگذاری در بازار دچار مشکلات بسیاری شده و همین امر اختلالات بسیاری در روند برنامه ریزی فروش برای تیم دوان ایرانیان را پدید می آورد.

از سوی دیگر، تغییر چندباره رویکرد کارفرما منجر به ایجاد ذهنیتی منفی در افراد بومی و ساکنان منطقه شده و از محبوبیت پروژه در میان مخاطبان کاسته شده بود.

نکته دیگر آن که کارفرما در فضاسازی های پروژه امکانات تفریحی خاصی برای این برج ها در نظر نگرفته بود و همین امر سبب می شد تا کارشناسان بسیاری تیم دوان را از پذیرش این پروژه منع کنند.

دوان ایرانیان در این زمان تحقیقات بازار گسترده ای را در چندین فاز جهت کسب اطمینان از موفقیت پروژه انجام داد. نتایج این تحقیقات نشان می داد که در صورت افزودن امکانات تفریحی ویژه به مجتمع، هزینه های نگهداری و تعمیرات آن گزاف خواهد شد و از آنجا که غالباً خریداران این پروژه به دنبال خرید مسکن دوم هستند، پرداخت مبالغ هنگفت به منظور تعمیرات و نگهداری برای ایشان منطقی نخواهد بود و چه بسا در این صورت برای بسیاری اقامت در هتل بسیار به صرفه تر از اقامت در واحد مسکونی خواهد بود.

در این مرحله، دوان ایرانیان تهدیدهای مطرح شده از جانب آگاهان بازار در زمینه نبود خدمات تفریحی را با هوشمندی به نقطه قوت پروژه تبدیل و آن را به عنوان اهرمی برای کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری و بنابراین سکونت در جزیره کیش مطرح کرد.

این نخستین بار بود که یک مجتمع مسکونی با هزینه های نگهداری اقتصادی در کیش به بازار عرضه می شد و به همین علت با بازاری بکر روبرو بود و همین موضوع گروه مخاطب پروژه به منظور انجام امور بازاریابی را در دسته محدودتر و مشخص تری قرار می داد.

در مرحله دوم و پس از دریافت بازخوردهای بازدیدکنندگان و مخاطبین بالقوه، فرآیند اصلاح محصول در حین پروسه فروش آغاز شد و طبقه لابی که تا پیش از آن دارای واحدهای مسکونی نیز بود، تماما به کاربرد ورودی و لابی اختصاص داده شده و فضاهای اشتراکی همچون تراس در طبقات بالایی تعریف و بهره برداری شد.

از جمله چالش های پیش روی شرکت دوان در زمان فروش پروژه عدم تمایل کارفرما به تبلیغات شهری نظیر بیلبورد و رسانه های عمومی بوده و بنابراین با اعمال این محدودیت، دوان ایرانیان برنامه بازاریابی خود را بر پایه فروش دوباره به مشتریان پروژه های سابق، تعیین گروه مخاطبین بالقوه و بازاریابی تلفنی و بازاریابی از طریق پیامک و در کنار آن ایجاد باشگاه مشتریان برای خریداران و ذینفعان طرح ریزی کرد.

دوان ایرانیان در این پروژه موفق شد 109 واحد مسکونی را طی مدت 2 سال و با تعیین استراتژی های مناسب قیمتگذاری، شرایط پرداخت و تعیین بازه های دقیق فروش و افزایش قیمت پلکانی به فروش برساند. ارائه برنامه جهت مدیریت بهره برداری در این پروژه به عنوان کلید اصلی موفقیت اطلس کیش در بلندمدت از جمله پیشنهادات شرکت دوان ایرانیان به کارفرما بوده است که امید داریم با درایت مدیران، این امر پیگیری و اجرایی شود. اطلس کیش از جمله پروژه هایی است که فرآیند فروش آن از گام نخست تا انتهای پروژه در دست دوان ایرانیان بوده و ما همواره با افتخار از همکاری در این پروژه یاد می کنیم.

درباره اطلس کیش:

برج مسکونی اطلس کیش به جهت معماری و موقعیت خاص از سه طرف دارای حداکثر چشم انداز به دریای نیلگون خلیج فارس می باشد. طراحی بسیار زیبا و جذاب و منطبق با ویژگی های اقلیمی جزیره امکان دید دریا از داخل مشاعات و راهروها را به ساکنین می دهد. همچنین وجود باغ بام با امکانات تفریحی در طبقه دوازده و سیزده و چهارده به صورت مشاع، امکان لذت بردن از دید و منظر دریا را در اختیار ساکنان قرار می دهد. انتخاب موقعیت مکانی منحصر به فرد جهت احداث این پروژه از امتیازات برج مسکونی ساحلی اطلس کیش می باشد.

ساکنین این برج تنها با صرف پیاده روی 10 دقیقه ای از محل پروژه به تمامی مراکز خرید و تفریحی اصلی جزیره دسترسی خواهند داشت.

این مجموعه در 16 طبقه به مساحت زیر بنای 19000 مترمربع و دارای 110 واحد می باشد و کلیه واحدهای این برج دارای پارکینگ مستقل می باشند. با توجه به انشعابات جداگانه واحدها، هزینه های مالکیتی این مجموعه مسکونی- ساحلی بسیار پایین بوده و این خود از دیگر امتیازات این مجموعه می باشد.

گروه شركت های ساختمانی ايرانيان اطلس، مالک برج مسکونی اطلس کیش، باهدف انجام فعاليت هاي صنعتي و توليدي در نهم اردیبهشت ١٣٦٥ تاسیس شد. همچنین با شماره ٥٩٧٨٤ در اداره ثبت شركت ها و مالكيت صنعتي به ثبت رسیده است. این شرکت از سال ١٣٨٤ با توجه به نياز كشور به ارتقاء كيفيت و افزايش سرعت پروژه هاي ساختماني با سازماندهي مجدد و تمركز بر سرمايه گذاري در صنعت ساخت و ساز، فعاليت هاي خود را در این زمینه ادامه داده است.

موقعیت مکانی: جزیره کیش، میدان پرشین، روبروی پلاژ آقایان، برج مسکونی اطلس کیش