شهرک مسکونی چیتگر

شهرک مسکونی چیتگر با نام پیشین شهرک امام رضا (ع) روبروی پروژه بزرگ هزار و یک شب در منطقه 22 شهر تهران قرار دارد. این شهرک مدرن با کاربری‌ های آموزشی، درمانی، ورزشی، فرهنگی و… در زمینی به مساحت 180 هکتار قرار گرفته و پس از آغاز فعالیت شرکت دوان ایرانیان تغییر نام پیدا کرده است. اصلی‌ ترین هدف ساخت این پروژه تحقق طرح معیشتی خانه دار شدن کارمندان و بازنشستگان محترم با پیش بینی ساخت 20 هزار واحد مسکونی می باشد.

پس از موفقیت عملکرد دوان در پروژه عرفان در منطقه 22، کارفرمایان و مالکین مختلفی از این منطقه از جمله کارفرمای محترم شهرک مسکونی چیتگر به شرکت دوان ایرانیان مراجعه نمودند، در اواخر سال 92 همکاری دوان در بخش بازاریابی و فروش شهرک مسکونی چیتگر درست زمانی که موضوع تأمین مالی پروژه با مشکلات بسیاری مواجه شده بود آغاز شد.

مشکلات پروژه در زمان آغاز به همکاری:

برخی از این مشکلات عبارت بودند از:

1. ارزش بسیار پایین قیمت سهامی که کارکنان از فیش‌ های بازنشستگی و کارمندی خود پرداخت نموده بودند نسبت به ارزش واقعی آن،

2. به فروش نرسیدن سهام‌ های پروژه توسط سهام‌داران،

3. تأمین مالی پروژه و تأثیرات منفی تورم در ارزش سهام‌ های فروخته ‌شده،

4. تأخیر در تحویل برخی از سهام‌ های فروخته ‌شده،

5. ابعاد پروژه،

6. تعهدات به سهامداران پیشین؛ از دیگر مشکلات پیش ‌روی پروژه بود.

شرکت دوان ایرانیان به منظور پیشبرد و مدیریت این پروژه از برند زیرمجموعه خود؛ یعنی شرکت آوانگارد ایرانیان که جهت انجام پروژه‌ های اکونومی تأسیس شده بود، استفاده کرد و نیروهای پرورش ‌یافته در شرکت دوان و پروژه عرفان را با یک چارت کاملاً جدا و البته با سیاست‌ های اتاق فکری دوان در این پروژه به کار گرفت. با توجه به ماهیت پروژه برای نخستین بار 

ما از هدف به برنامه رسیدیم.

بدین ترتیب تمام برنامه‌ ریزی‌ ها و استراتژی‌ ها را جهت دستیابی به هدفمان؛ یعنی تبدیل کردن پروژه به شلوغ‌ ترین پروژه فروش ایران و ایجاد صف نوبت‌ گیری مردم جهت خرید، آغاز نمودیم.

با تعیین استراتژی‌ های دقیق و منظم فروش و بازاریابی و با استقرار دفتر فروش در محوطه پروژه و ایجاد صف متقاضیان با هماهنگی کارفرما و بدون اطلاع سایرین، توانستیم قیمت سهام را به قیمت اصلی و واقعی آن برگردانیم و جان تازه ‌ای به خرید و فروش سهام ببخشیم.

برخی از اقدامات مهم و تأثیرگذار برندینگ در راستای موفقیت این پروژه عبارتند از:

  • – اجرای ساینژهای معرفی پروژه در شهرک،
  • – تغییر نام پروژه از شهرک امام رضا به شهرک مسکونی چیتگر،
  • – نام‌ گذاری تمامی بلوک‌ های ساختمانی،تغییر نام شرکت سازنده از عمران هادی به توسعه عمران چیتگر.

در این پروژه ما توانستیم 1000 واحد مسکونی را به فروش برسانیم. با تزریق اقتصادی که در آن زمان صورت گرفته بود، بیش از 1200 واحد مسکونی را به سهامداران تحویل دهیم. شرکت دوان ایرانیان آماده تحویل 9 الی 10 هزار واحد مسکونی دیگر طی 2-3 سال آتی بود که قرارداد با رضایت کامل کارفرما و علی‌ رغم توصیه‌ های شرکت ما خاتمه یافت.

این پروژه یکی از به یادماندنی‌ترین پروژه‌ های شرکت دوان ایرانیان و آوانگارد ایرانیان است که طی آن توانست تمام رکوردهای پیشین آوانگارد از جمله تعداد کارکنان به کار گرفته شده در پروژه، تعداد دفترهای فروش، ایجاد صف ‌های مردم جهت خرید و … را بشکند. همچنین همکاری با شرکت داروگ در تبلیغات از دیگر تجربه‌ های خوب این پروژه برای شرکت ما محسوب می‌ شود.