مجتمع مسکونی بام چالوس

درباره بام چالوس:

بام چالوس در بهترین موقعیت مکانی در شاهراه آزادراه تهران – شمال در زمینی به وسعت 55000 متر مربع در مرتفع ترین محدوده قانونی شهر چالوس در 4 بلوک 18 طبقه با تنوع متراژی بسیار بالا قرار دارد. از جمله امکانات رفاهی این مجموعه مسکونی استخر، سونا، جکوزی، زمین بسکتبال، بدمینتون و تنیس را می توان نام برد. شهر چالوس یکی ازبزرگترین شهر های ساحلی استان مازندران می باشد که کمترین فاصله با پایتخت ایران، تهران (با فاصله تقریبی 185 کیلومتر) را داراست. استقرار واحدها به صورت شمالی- جنوبی امکان ایجاد چشم انداز جنگل و دریا را برای ساکنین این واحدها میسر نموده است.

فعالیت دوان ایرانیان در پروژه بام چالوس:

از اصلی ترین چالش های ما در پروژه بام چالوس با توجه به شرایط بحرانی بازار مسکن در آن دهه؛ توجیه کردن کارفرما نسبت به هزینه های بازاریابی بود. پس از انجام تحقیقات بازار وسیع و دقیق، دفتر فروش نمونه بسیار چشم نوازی در بام چالوس طراحی و آماده شد. برگزاری جلسات متعدد با کارفرما و به اشتراک گذاری دائم فرآیند پیشرفت، باعث چابکی بیشتر پروژه شد. همچنین انعطاف پذیری هر چه بیشتر کارفرما به سهولت پیشرفت پروژه کمک می کرد. دو دسته نیروی فروش متشکل از اعضای تیم دوان با تسلط کامل بر دانش مهندسی بازاریابی و فروش و افراد بومی که انتقال دهنده فرهنگ و سبک زندگی مردمان چالوس بودند در دفتر فنی مستقر شدند.

دوان ایرانیان برای نخستین بار با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا قادر بود تا فرم های دریافتی از خریداران را در چالوس ذخیره و همزمان در دفتر تهران به عنوان پایه ای برای برنامه ریزی های استراتژیک فروش مورد بررسی قرار دهد و پیگیری های لازم از خریداران بالقوه و بازدیدکنندگان را انجام دهد.

پس از فاز بندی پروژه، کمپین های بازاریابی مناسب با آن تعریف شد. برای نخستین بار در ایران امکان تعریف اقساط به منظور پرداخت بهای ملک در حجم انبوه انجام گرفت. دوان ایرانیان با استراتژی هوشمندانه فروش خود موفق شد تا در هر فاز به 100 درصد هدف فروش نائل شود. از جمله اقدامات ما در بحث بازاریابی، طراحی لوگو با الهام گرفتن از سه عنصر خورشید، دریا و جنگل بود که القا کننده حس بیننده از بام چالوس به چشم انداز اطراف پروژه باشد. از جمله یادگاری های بام چالوس برای شرکت دوان طراحی کاتالوگ زیبای بام چالوس با صفحات مجزا بود که امکان استفاده از صفحات پشتی هر برگه به صورت تابلویی زیبا وجود داشت.