بازی مجازی گلف، ایده ای آشنا در سیتی اسکیپ ابوظبی

دوان ایرانیان در سال 1392 به عنوان کارگزار انحصاری بازاریابی و فروش دهکده گلف سرزمین ایرانیان، در راستای کمپین بازاریابی، فضای مجازی بازی گلف را به عنوان ابزار کارآمد بازاریابی به کارفرما پیشنهاد داده و برنامه اجرائی آن را نیز تهیه کرده بود.

دهکده گلف در قلب پروژه سرزمین ایرانیان و مجاور فضاهای اقامتی لوکس واقع شده است. به دلیل اهمیت این پروژه 320 هکتاری که 92 هکتار آن را زمین چمن گلف و 3 هکتار آن را دریاچه ها تشکیل می دهند، دوان ایرانیان استفاده از ابزارهای نوین و به روز و کارآمد را برای این پروژه ضروری قلمداد می کرد. لیکن، به دلیل عدم تأمین بودجه و برخی مسائل دیگر در آن زمان، این ایده بازاریابی اجرائی نشد و تنها به اجرای یک نمونه سازی از فضای گلف یک حفره ای همراه با قرار دادن وسائل گلف بسنده شد.

در فروردین ماه 1395، در معتبرترین نمایشگاه املاک و مستغلات، cityscape، که در ابوظبی برگزار شد، ایده قدیم دوان ایرانیان در مقیاس متناسب با فضای نمایشگاه اجرائی شد و همین ابزار تبلیغاتی موجب شد تا افراد بسیاری از این غرفه بازدید کنند، با پروژه آشنا شده و به خرید یا سرمایه گذاری از واحدهای دهکده گلف علاقه مند شوند.

ابزارها و متدهای به روز و نوین و همچنین متناسب با هویت و مقیاس یک پروژه، بسیار می توانند در کارآمدی فرآیند بازاریابی و فروش موثر باشند و ایفای نقش کنند.

زمانیکه شرکت دوان ایرانیان در سال 1392 به عنوان  کارگزار انحصاری بازاریابی و فروش دهکده گلف سرزمین ایرانیان فعالیت می نمود از جمله پیشنهادهای جذاب بصری به جهت جذب مخاطبان و خبرپراکنی، برپا نمودن بازی مجازی گلف در محل دفتر فروش پروژه جهت استفاده بازدید کنندگان و خریداران ویلاهای این دهکده منحصر به فرد بود. لیکن، به دلیل عدم تأمین بودجه و برخی مسائل دیگر در آن زمان، این ایده بازاریابی اجرائی نشد و تنها بخش کوچکی که شامل یک حول وپاترهای گلف و توپ و پایه توپ جهت زدن شات های ابتدایی بود  فراهم گردید.

پس از گذشت 3 سال از این پیشنهاد، این ایده هوشنمدانه توسط یکی از شرکت های کارگزاری مهندسی بازاریابی و فروش پروژه دهکده گلف در نمایشگاه املاک و مستغلات، Cityscape که فروردین ماه 95 درشهر ابوظبی برگزار شد به اجرا در آمد.

این ایده هوشنمدانه تبدیل به ابزار تبلیغاتی قوی برای جذب بازدیدکنندگان نمایشگاه به غرفه مذبور و همچنین کسب اطلاعات در خصوص پروژه و نحوه و شرایط سرمایه گذاری گردید. ابزارها و متدهای به روز و نوین و همچنین متناسب با هویت و مقیاس یک پروژه، بسیار می توانند در کارآمدی فرآیند بازاریابی و فروش موثر باشند.

امروزه با توجه به رقابت بسیار زیاد سازندگان بر سر جذب سرمایه گذاران در حوزه املاک و مستغلات، علاوه برارتقا کیفیت ساخت و ارائه خدمات، هوشنمدی در استفاده از ابزار های نوین بازاریابی نقش بسیار مهمی در پیشبرد اهداف فروش را ایفا نمی نماید. همچنین غفلت فروشندگان در به کار گیری این حوزه می تواند بستر مناسبی جهت پیشی گرفتن رقبا ایجاد نماید.