هم نشینی طعم و آوا: نوابیج کمپینی با هدف برندسازی برای خانواده های گیلانی

نوابیج نام فستیوالی دیگر از سری برنامه های پیش از افتتاحیه مرکز خرید سیتادیوم رشت است که با هدف شناخت رفتاری گروه مخاطب آتی این مجموعه برنامه ریزی و برگزار شد. دوان ایرانیان به عنوان توسعه دهنده سیتادیوم رشت اعتقاد دارد که امروز برنامه های تبلیغاتی خصوصا در مورد پروژه های ساختمانی با مخاطب گسترده هویتی تازه به خود گرفته اند و در کنار روش های قدیمی باید به روش های مدرن و نوآورانه روی آورد. از جمله این روش ها برگزاری رویدادهایی است که گروه مدیریتی یک پروژه تجاری را قادر به گفتگو با مخاطبین و درک مستقیم نیازها، سلایق و فرهنگ آنها سازد.

فستیوال طعم و موسیقی سیتادیوم با نام نوابیج، در روزهاي ١٢ و ١٣ ارديبهشت ماه سال جاري برگزار شد و با توجه به استقبال گسترده در روزهاي ١٤ و ١٥ ارديبهشت ماه نيز تمديد گرديد. فستيوال نوابيج سيتاديوم به دنبال تجربه اي تازه در حوزه آشپزي و موسيقي گيلان زمين بود و با توجه به کانسپت جذاب آن، خانواد های بسیاری در این 4 شب میهمان سیتادیوم رشت بودند.

دوان ایرانیان قصد داشت تا برگزاری این فستیوال بخشی از پروژه سیتادیوم رشت را مدلسازی کند و خط مشی ها و رویکردهای خود را به مخاطبین این پروژه نشان دهد و در مقابل با درک درست رفتارهای آنها، سبب ارتقای کانسپت مدنظر شود. “اثنیک هال” در طبقه دوم مرکز خرید سیتادیوم جایی برای چشیدن مزه ها و طعم های اختصاصی استان گیلان است؛ جایی که می توانید غذاهای محلی استان گیلان یا غذاهایی نوآورانه با متریال محلی استان گیلان را در آن به صورت پرس های کوچک غذایی دریافت کنید و بچشید. اثنیک هال قصد دارد تمام فرآیندهای مربوط به آشپزی گیلان را از مواد اولیه تا فرآیند پخت، پرفورمنس آشپزی، آکادمی آشپزی و … را به مخاطب ارائه کند. بنابراین فستیوال نوابیج با نگاهی به این کانسپت طراحی و برنامه ریزی شد.

بخش هاي مختلف نوابیج شامل 5 ايستگاه غذايي با کانسپت های متفاوت، یک ایستگاه فروش محصولات با کیفیت گیلان، اجراي موسيقي و پرفورمنس آشپزي بود و در بخش پژوهشي نيز با دعوت از ٢ سخنران فعال در حوزه گردشگري غذايي استان گيلان به بررسی مسائل حائز اهمیت در حوزه خوراک و نوشیدنی تخصصی گیلان پرداخت. ايستگاه هاي غذايي نوابيج شامل ٥ برند معتبر غذايي شهر رشت در حوزه ي خوراك دريايي، دسر و شيريني، نوشيدني هاي گرم و سرد، نان، ساندويچ و خوراك گرم در ظاهري مدرن اما الهام گرفته از آشپزخانه گيلان با منويي طراحي شده به سفاش نوابيج شروع به كار كردند. ٥ پرفورمنس آشپزي با خلق بشقاب هاي غذايي گيلان، با مواد اوليه ارگانيك و به روز بازار گيلان اجرا شدند. آشپزي با اصالت گيلاني اما در لحظه متفاوت و خلاقانه كه جذابيت آن با بداهه نوازي هاي هنرمندانه نُت و آوا دو چندان ميشد و تركيبي جديد از حواس در دنياي آشپزي و موسيقي را خلق ميكرد.

اين فستيوال در راستاي توسعه و بهره برداي كانسپت خلاقانه اثنيك هال سيتاديوم رشت با محوريت عرضه محصولات ارگانيك و طعم و مزه هاي به ثبت رسيده در استان گيلان با هويت رشت، شهر خلاق خوراك شناسي يونسكو، طراحي شد كه با استقبال كم نظير مردم اين استان و مسافران رو به رو شد.

پروژه سيتاديوم رشت، بزرگ ترين مركز تجاري تفريحي شمال ايران، در جاده رشت- انزلي در حال است.