بازدید از هایپر استار

فضاهای خرید بزرگ همچون هایپرمارکت و هایپر استار در محلات شهری مدتی است با استقبال بالایی از طرف مشتریان مورد توجه واقع شده اند و در حال توسعه هستند. آنچه در مورد توسعه این فضاها حائز اهمیت است در نظر گرفتن استانداردهای بالای طراحی برای فضاهای در نظر گرفته شده است. فضاهایی همچون بارانداز، آزمایشگاه و لابراتوار، مسیرهای ترددی، پارکینگ، فضاهای مشاع، فضاهای خرید و … مواردی هستند که از همان ابتدای امر باید در طرحهای توسعه دیده شوند و تمامی استانداردها و نکات طراحی برای آنها رعایت شود.

فروشگاه هايپر استار اولين فروشگاه زنجيره‌اي در ايران مي‌باشد كه موفق به كسب استاندارد HACCP شده است ، این استاندارد با هدف ايمن سازي فرآيندهاي توليد مواد غذايي و پيشگيري از بروز حوادث ناشي از مشكلات بهداشتي مواد غذايي صورت گرفته است. استقرار چنين سيستمي، اين امكان را به فروشگاه هايپراستار داده است كه كنترل مناسب و موثري در طول فرآيند هاي پذيرش محصولات، انبار و نگهداري آن‌ها صورت پذيرد. مزيت اين استانداردسازی ، ايجاد اطمينان در مشتريان فروشگاه هايپراستار از كيفيت محصولات قابل ارايه مي‌باشد. با پياده‌سازي چنين سيستمي از هر گونه مخاطرات شيميايي، ميكروبي و فيزيكي كه ممكن است در فرآورده‌هاي غذايي موجب خسارت رساندن به مشتري شود، پيشگيري مي‌نمايد.

استانداردهای بالای فروشگاه های هاپیر و تنوع بسیار زیاد اقلام موجود دراین فروشگاه و گرایش مردم به خرید از آن ها ، منجر گردیده تا حضور این فضاها دریک پروژه چند منظوره سبب افزایش پاخور و رفت و آمد افراد گردد و توجیه پذیری طرح را افزایش دهد. این فضاها به عنوان یکی از قطب ها یا آهنرباهای ( magnet) سودآوری پروژه های عظیم در کشور عنوان می شوند. ورود فروشگاه هایپراستاربه ایران  تغییرات بزرگی در عرصه فروشگاه های زنجیره ای از جمله : وارد کردن فرهنگ جدیدی از نحوه مشتری مداری، چیدمان ، استراتژی فروش، تنوع محصولات ، ارائه و معرفی محصولات (Promote , Sampling  )  … را به دنبال داشته است .

شرکت دوان ایرانیان در نقش مشاور و کارگزار انحصاری پروژه های در دست ، همواره در راستای ارائه مشاوره و پیشنهادهای سود آوردر پروژه های ایفای نقش نموده است . در حال حاضر با بررسی های انجام شده در خصوص دو پروژه عظیم چند منظوره – مرکز تجاری شهریار  واقع در شهریار وپروژه اهواز پیشنهاد راه اندازی فروشگاه هایپراستار به عنوان قطب جاذب جمعیت را در این دو مکان مطرح نموده است.

در ادامه بررسی های لازم جهت راه اندازی فروشگاه توسط تیم های مجرب هر یک از پروژه های عنوان شده ،  صورت گرفته و برای جمع بندی نهایی ، بازدیدی در تاریخ 03/07/95  از بخش های پشیبانی این فروشگاه ها صورت گرفت .

فروشگاه معین مال واقع در بلوار استاد معین که در دسته بندی فروشگاه های Super Market و فروشگاه صبا وافع در خیابان کارگر جنوبی که در دسته بندی فروشگاه های Compact Market  می باشد ،  توسط تیم های فنی و مهندسی مورد بازدید قرار گرفت . در پایان ابراز خرسندی از جانب هر دو گروه و ارسال نقشه های مربوط به شرکت ماف پارس جهت بررسی امکان راه اندازی فروشگاه در این پروژه ها در دستور کار قرار گرفت .