سیتادیوم رشت

سیتادیوم رشت به عنوان بزرگترین مرکز تجاری تفریحی شمال ایران در زمینی به مساحت 51306 مترمربع توسعه یافته است. این مرکز خرید مدرن در چهار طبقه با زیر بنای کل حدود 130 هزار مترمربع تحت مدیریت توسعه شرکت دوان ایرانیان تعریف شده است. شرکت دوان ایرانیان مدیر توسعه و مشاور استراتژیک توسعه سیتادیوم رشت است. برند سیتادیوم را دوان ایرانیان خلق کرد تا مقصدی منحصربفرد و جذاب را برای تمامی اعضای خانواده خلق کند.

مدیریت توسعه در سیتادیوم رشت

سیتادیوم تنها یک مرکز خرید نیست، یک اجتماع پویا و زنده است که هر بخش از جامعه را به گرمی پذیراست. مدیریت توسعه (development management) و توسعه گر بودن (developer) خدماتی است که هنوز جایگاه واقعی خود را در صنعت ساختمان ایران پیدا نکرده است. دوان به عنوان اولین شرکت تخصصی مدیریت توسعه در ایران، تمام گام های این صنعت را در این پروژه تعریف و به جامعه حرفه ای ایران معرفی کرد. مدیر توسعه تمام ارکان اجرایی و هویتی پروژه را در دو بخش به هم تنیده پیش می برد تا خالق اثری با حیات مستمر باشد. اثری که هر روز می تواند خود را ارتقاء و بهبود بخشد و داستانی در پس تک تک ارکان آن است.

از انتخاب لوکیشن، اخذ مجوزها، تبیین استراتژی های ساخت، نظارت بر روند ساخت تا تدوین روح و برند پروژه تا اصول بهره برداری و مدیریت بازاریابی به صورت یکپارچه برعهده مدیر توسعه پروژه است.
دوان ابتدا برند سیتادیوم را خلق کرد و سپس بهترین و استراتژیک ترین موقعیت مکانی را در استان گیلان برای آن انتخاب کرد. مطالعات تخصصی و عمیق مربوط به شناخت جامعه هدف، رویکردهای نوین مراکز خرید در مقیاس بین المللی، مطالعات فرصت و تعیین ارزش برای هر بخش از پروژه سیتادیوم بر عهده این شرکت بوده است.
برندینگ و خلق هویتی منحصربفرد برای پروژه ای عظیم در استان گیلان از جمله فعالیت های شرکت دوان ایرانیان بوده است.

دوان به پاس عملکرد متفاوت و منحصربفردش در حوزه های مختلف، بارها در محافل رسمی صنعت مراکز خرید در ایران درخشیده است.

مدیریت اجاره داری، تعیین استراتژی های چیدمان صنوف و چیدمان برند، مدیریت جذب برندها و فعالیت های دیگر در حوزه لیزینگ را این شرکت عهده دار بوده است که از اساسی ترین بخش های شکل گیری روح و اتمسفر این مرکز خرید به شمار می رود. در رقم زدن موفقیت مراکز خرید، چیدمان صنوف آخرین بازوی حیاتی و تأثیرگذار محسوب می شود . دوان ایرانیان این نقش را به خوبی در سیتادیوم رشت ایفا کرد. مسئولیت تعیین استراتژی های قیمت گذاری و ارزش گذاری واحدهای تجاری و خدماتی سیتادیوم رشت نیز بر عهده تیم دوان بوده است. برنامه ریزی در خصوص گام های پیشبرد واگذاری متناسب با پیشرفت فیزیکی از جمله حساس ترین موضوعات در این بخش بود که با مدیریت دوان ایرانیان به خوبی در بازار استان گیلان تعریف شد.

کلانشهر رشت

شهر رشت از جمله کلانشهرهای ایران می باشد که مدتی است روند ساخت و ساز در آن شدت بیشتری گرفته است. بافت شهر از حالت سنتی به سمت مدرن پیش می رود و شاکله عمومی آن در حال تغییر است. امروزه با توجه به نیازهای جدید ساکنان کلانشهرها شاهد ساخت و سازهای متعددی با کاربری های مختلف هستیم. رشت نیز از این امر مستثنی نبوده و نهادهای مختلف خصوصی و دولتی در آن شروع به فعالیت های ساختمانی کرده اند. در میان تمامی ساخت و سازها، سرمایه گذاری روی ساخت واحدهای تجاری از جمله فعالیت هایی است که مخصوصا با توجه به شرایط جدید بازار کسب و کار رونق زیادی گرفته است.

ورود برندهای جدید و تعریف خدمات جدید به بازار ایران در حوزه تفریح و سرگرمی و افزایش تقاضا برای این محصولات، سرمایه گذاران بسیاری را به سمت سرمایه گذاری روی واحدهای تجاری ساختمانی کشانده است. رشت بعد از تهران و کرج، بزرگترین بازار متقاضی مجتمع های تجاری را داراست که برخلاف آن دو، رشت و استان گیلان هنوز پتانسیل بسیار بکری برای سرمایه گذاری و توسعه مناسب دارد.

با توجه به همین موضوع، پروژه سیتادیوم، با استفاده از پتانسیل های بسیار مناسب بازار، در موقعیت مکانی بسیار مناسبی با شهر رشت موقعیت یابی شد و طرحی برای توسعه در مقیاس استان گیلان برای آن در نظر گرفته شد.
موقعیت مکانی بسیار مناسب پروژه سیتادیوم در ارتباط با شهر رشت و دیگر شهرهای اصلی استان گیلان، سبب می شود تا یک مرکز خرید موفق و با استاندارد علاوه بر داشتن بازار مخاطب محلی، گروه مخاطب بسیاری نیز از اطراف و در سطح منطقه ای داشته باشد. فواصل زمانی این مرکز با شهرهای اطراف در فاصله 20 الی 40 دقیقه می باشد و دسترسی مناسب جاده ای بین آنها وجود دارد. از سوی دیگر، پروژه سیتادیوم در مسیر ترددی ساکنین رشت به مناطق تفریحی ساحلی دریای خزر قرار گرفته و همچنین مجاورت آن با مسیر تردید تهران به بندرانزلی و برعکس نیز در موقعیت استراتژیک آن تأثیر ویژه ای دارد.

همکاران در سیتادیوم رشت

گروه مشاورین معماری YAP، از معروف ترین طراحان تجاری اروپایی، با همکاری مشاور طراحی بن سار به سرپرستی مهندس مجیدی از بنام ترین معماران ایرانی؛ سیتادیوم رشت را طراحی کرده اند. رعایت استانداردهای دقیق طراحی برای یک مرکز خرید، از جمله ویژگی های منحصربفرد سیتادیوم است که قطعا سبب جذب گروه مخاطب بالایی خواهد شد.

برای آشنایی بیشتر با گروه مشاور معمار این پروژه روی لینک زیر کلیک کنید:
YAP Group

سیتادیوم اولین مکان برای حضور شرکت معتبر کارفور با نام تجاری هایپر استار در شمال ایران خواهد بود. مساحتی بالغ بر 10 هزار مترمربع در اختیار مرکز خرید روزانه هایپراستار قرار خواهد گرفت. هایپراستار روزانه برای 500 نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد خواهد کرد. مرکز تجاری تفریحی سیتادیوم رشت برای 2000 نفر اشتغالزایی خواهد کرد.

مروری بر ویژگی ها و امکانات سیتادیوم رشت:

 • هر طبقه از پروژه سیتادیوم رشت حدود 23 هزار مترمربع زیربنای ناخالص تجاری دارد. هرطبقه با هویتی منحصربفرد تا نقشه ذهنی شفافی را برای مخاطبین خلق می کند. هویت هر طبقه در وهله اول از طریق کاربری های خدماتی، تفریحی، فرهنگی طبقات تعریف می شود و سپس چیدمان صنوف نقش مکمل را ایفا می کند.
 • فضاهای F&B یا فضاهایی که به خوراکی ها و نوشیدنی ها اختصاص دارند، با توجه به رویکردهای نوین در مراکز خرید در تمامی طبقات متناسب با هویت آن طبقه تعریف شده اند. فضاهای غذایی از جمله مهمترین مقاصد گردشگری در سیتادیوم محسوب می شوند که با در نظر گرفتن این نکته، با هویت ها و رویکردهای متنوع و خلاقانه ای هویت بخشی شده اند.
 • هایپراستار با اولین حضور خود در شمال ایران، سبد خرید روزانه خانواده ها را در سفرشان به سیتادیوم تأمین خواهد کرد.
 • مرکز تخصصی زیبایی بانوان در طبقه دوم؛ مقصدی برای بانوان و ارائه خدمات به این گروه از مخاطبین سیتادیوم خواهد بود که بخش قابل توجهی از مخاطبین را تشکیل می دهند. این مجموعه به صورت تخصصی خدمات مربوط به پوست، مو و سلامتی را ارائه می کند.
 • اثنیک هال در طبقه دوم؛ مجموعه ای خلاقانه برای دوستداران آشپزی و خوراک گیلان است. رویکرد این فضا ایجاد پیوندهای عمیق فرهنگی با بستر توسعه پروژه است. ریشه های فرهنگی استان گیلان از دیرباز با آشپزی پیوند خورده است و خلق اثنیک هال در همین راستا و توجه ویژه یونسکو به شهر رشت در حوزه خوراک بوده است. اثنیک هال جایی است که تمام طعم ها و مزه های گیلانی در آن قابل تجربه هستند. اثنیک هال یک موزه آشپزی است، یک فروشگاه بازار روز مدرن است، یک آکادمی تخصصی است و یک گردشگری تمام عیار خوراک و نوشیدنی است.
 • مجموعه ورزشی در کنار سالن های اسپا، از جمله جذاب ترین مقاصد گردشگری اعضای خانواده در طبقه سوم است که تجربه ای نوین و منحصربفرد را در گیلان برای دوستداران ورزش و تندرستی خلق می کند.
 • مجموعه مرکز تجربه (experience center) در طبقه سوم کانسپتی نوآورانه در حوزه تفریح و اوقات فراغت است. این مجموعه بخش های متنوعی از بازی، تجربه و تشکیل اجتماع را پدید می آورد و برای تمامی گروه های سنی برنامه ریزی شده است. مرکز تجربه رویکردی جدید از حضور شهربازی در مراکز خرید است که نگاهش تکنولوژی، نوآوری و خلق تجربیاتی است که شاید دسترسی به آنها برای عموم جامعه آسان و دردسترس نباشد. این محیط بارها می تواند برنامه ها و عملکردهای خود را متناسب با موضوعات به روز رسانی کند.
 • سالن های سینمایی سیتادیوم رشت در چند بخش تعریف شده است:

چهار سالن سینمایی، دو سالن دو منظوره سینما و تئاتر و یک سالن دو منظوره سینما و کنسرت.

طراحی تخصصی مجموعه سینمایی با مشاوره بهترین گروه های بهره بردار و طراح سینما صورت گرفته است. تمامی مسیرهای حرکتی، فضاهای توقف، ظرفیت ها و خدمات این مجموعه در نوع خود بهترین است. سیتادیوم پاسخگوی دوستداران فرهنگ و هنر استان گیلان خواهد بود.

 • فضای وسیع نمایشگاهی در طبقه چهارم، از جمله فضاهایی است که حیات روزانه مرکز خرید سیتادیوم را می تواند تحت تأثیر خود قرار دهد. از گالری های هنری نوآورانه و فاخر، تا نمایشگاه های تخصصی تا رویدادهای تخصصی و جذاب؛ همگی در این فضا برنامه ریزی خواهند شد. هر هفته یک برنامه و هر هفته گروهی خاص از مخاطبین پاخور منحصربفرد این فضا را تشکیل می دهند.
 • بلک باکس (Black Box) در طبقه چهارم فضایی مختص به اجرای تئاتر است که از به روزترین کانسپت های ساخت سالن های اجرای تئاتر است. این فضا با زیرساخت های انعطاف پذیر به گروه های مختلف اجازه می دهد تا چیدمان محیط را بسته به سناریوی اجرای خود تغییر بدهند. همچنین؛ بلک باکس مقصد جذاب مخاطبین حوزه های تکنولوژیک جدید همچون نمایشگاه های وابسته به دیجیتال آرت (Digital Art) می باشد.
 • فضای پارکینگ بسیار خوب و با ظرفیت بالا، 1300 پارکینگ، طبق آخرین استانداردها و با توجه به ایجاد جریانی روان از رفت و آمد طراحی شده است. پارکینگ صورتی مختص به فضای پارکینگ مادر و کودک، پارکینگ اختصاصی افراد معلول، بخش وله پارکینگ، پارکینگ تخصصی دوچرخه سواران، پارکینگ تخصصی موتور سواران و بخش کارواش و خدمات خودرو از جمله بخش های مدیریت فضای پارکینگ سیتادیوم رشت را تشکیل می دهند.

پروژه سیتادیوم رشت در دو فاز توسعه تعریف و بهره برداری خواهد شد.

مالک و سرمایه گذار:

پروژه تجاری سیتادیوم توسط شرکت آوانگارد دیلمان تعریف شده و در دست احداث می باشد. مدیریت توسعه این پروژه را شرکت دوان ایرانیان بر عهده دارد.

موقعیت مکانی:

گیلان، شهر رشت، کیلومتر 7 جاده رشت به انزلی

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید:
09123867777

سیتادیوم رشت را اینجا ببینید.

برای اطلاعات تکمیلی به وب سایت سیتادیوم مراجعه کنید:

https://citadiumrasht.com/