اقدامات تیم مارکتینگ در کمپین موفق سیتادیوم ارومیه

تیم تخصصی مارکتینگ دوان ایرانیان کمپین اول سیتادیوم ارومیه را با رویکرد معرفی برند سیتادیوم و اطلاع رسانی در مورد ماهیت برند آغاز نمود.

اولین قدم از شروع این کمپین، پس از استقرار تیم تحقیقات بازار در شهر ارومیه، جلسه دلفی جهت ایده پردازی بود که با حضور اعضای تیم مارکتینگ در شرکت دوان ایرانیان به عنوان مدیریت توسعه پروژه سیتادیوم برگزار گردید. دلفی یکی از روش های تخصصی برای به اشتراک گذاشتن و تبادل ایده ها است. پس از جمع آوری اطلاعات دریافت شده از این کار گروهی، تیم خبره مارکتینگ دوان ایرانیان، با تعیین استراتژی های بازاریابی در این کمپین و مشخص نمودن جامعه هدف، تمامی شبکه ها، نوع فضاها و ارتباطات جمعی و ابزارهای تبلیغاتی را بررسی نمودند. شبکه های اطلاع رسانی طبق یک دسته بندی رایج به دو بخش ATL و BTL به معنای ارتباط عمومی و گسترده و ارتباط مستقیم و مشخص با مخاطبین دسته بندی می شوند. طبق نظر متخصصین حرفه ای بازاریابی در گروه مارکتینگ دوان به نظر ما ابزارهای BTL میتوانستند شامل تبلیغات در فضای آنلاین یا شبکه های اجتماعی، برگزاری رویدادها و همایش ها، اجاره کانتر و اسپانسر شدن و در نهایت بازاریابی مستقیم باشند و ابزارهای ATL به رسانه های چاپی و تبلیغات محیطی تقسیم شدند.

تلاش تیم بازاریابی شرکت دوان همواره براین است تا با بررسی ریزبینانه و جامع تمامی ابزارها با توجه به شناخت بازار، گروه های هدف، شناسایی دقیق ابعاد اجتماعی اقتصادی  و فرهنگی شهر ارومیه، میزان بودجه در نظر گرفته شده، بهترین گزینه ها به کارفرما پیشنهاد داده شود.

اولین لانچ رسمی لوگوی سیتادیوم ارومیه با اسپانسرشدن از بازی های جهانی والیبال در میان طرفداران تیم والیبال و مردم شهر ارومیه و اردبیل با موفقیت صورت گرفت.

تولید محتواهای موثر و کاربردی در شبکه های اجتماعی، وایرال شدن رویدادها و محتواهای مهم در بحث شناسایی برند و تقویت ایجاد ذهنیت مثبت در ذهن مخاطبین و مردم شهر ارومیه، از جمله اقدامات موثر این کمپین بوده است.

یکی دیگر از اقدامات مهم تیم مارکتینگ، حضور در جشنواره انگور به جهت آشنایی بیشتر با مردم شهر ارومیه بود. این جشنواره از جمله معتبرترین فستیوال های فصلی شهر ارومیه است. و از میان تمامی برنامه های پیشنهادی، اجرای ورزش پارکور با توجه به پرنشاط بودن و ایجاد هیجان در محیط برای این برنامه در نظر گرفته شده بود. به دلیل همزمانی جشنواره انگور با ایام عزاداری ماه محرم، برگزاری این جشنواره کنسل و به جای آن به منظور استفاده از آخرین فرصت های تابستان ماه برای برگزاری یک مراسم اجتماعی-خانوادگی جشنواره تابستانه از تاریخ 26 مردادماه تا 2 شهریورماه در دهکده ساحلی چی چست برگزار شد.

با هدف شناسایی برند و نمایش اولیه لوگو سیتادیوم، نخستین اکران بیلبوردها با طراحی گروه خبره طراحی و گرافیک و زیر نظر کارشناسان تیم بازاریابی، در شهریور ماه اجرا شد. که برای اولین بار شهر به احتزاز رنگ های شاد و هیجان آور سیتادیوم درآمد و صحنه ها و تصاویری زیبا در سطح شهر ارومیه در خاطر مردم به جای ثبت نمود.

همکاری و حضور در مجله و وب سایت تجارت طلایی جهت معرفی برند سیتادیوم میان فعالان در حوزه های مربوطه  گامی موثر برای در ارتباط بودن با برندهای مختلف و فعالان در حوزه ساخت و مدیریت مراکز خرید در این کمپین انتخاب شد. در این راستا سیتادیوم در نشریه آغری یک نشریه سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، ورزشی است و از جمله نشریات پرطرفدار استان آذربایجان غربی و شرقی محسوب می شود حضور یافت.

یکی دیگر از اقدامات تیم بازاریابی پروژه سیتادیوم، تهیه گیفت تبلیغاتی برای مدیران کسب و کار ها و سازمان ها بوده است.

تیم مارکتینگ ضمن برگزاری نخستین مرحله کمپین سیتادیوم ارومیه سعی نموده است با هدف معرفی و شناسایی برند سیتادیوم، اهداف و ویژگی های کلی برند، بازخوردهای متعددی از قبیل ایجاد سوال در مورد کاربری های مرکز خرید، تفاوت آن با دیگر مراکز خرید و مزیت های آن نسبت به رقبا در ذهن مردم ایجاد نماید.