هنر پل ارتباطی سیتادیوم ارومیه در کمپین سوم

اجرای سومین مرحله کمپین، از مراحل سه گانه سال 98 سیتادیوم ارومیه به واسطه هنر که پلی عمیق، اندیشمندانه تر و اثرگذارتر در میان مردم است، با برگزاری برنامه های متفاوت برای اولین بار در شهر ارومیه صورت گرفت.

هر کمپین تبلیغاتی یک استراتژی طراحی شده خاص است که در رسانه‌ها و ابزارهای تبلیغاتی مختلف انجام می‌شود و اهداف خاصی را دنبال می‌کند. اهداف هر کمپین تبلیغاتی می‌تواند شامل افزایش آگاهی از برند، افزایش فروش و ارتباط با یک بازار خاص باشد. برداشتن مرزهای ارتباطی با یکدیگر، استفاده از تجربیات هنرمندان با تجربه در بستری نو، معرفی هنرمندان جوان شهر در عرصه اجرا، از اهداف کمپین سوم سیتادیوم بود.

مجتمع تجاری تفریحی سیتادیوم ارومیه در شمال غربی ایران و در شهر ارومیه، مرکز استان آذربایجان‌غربی واقع شده است. این پروژه در 2 فاز در حال ساخت بوده که فاز اول آن در حال نزدیک شدن به روزهای افتتاحیه است. سیتادیوم ارومیه تا کنون کمپینهای موفقی جهت برقراری ارتباط با اقشار و سنین مختلف شهر ارومیه را اجرا نموده است. افزایش و ایجاد این حس شادی و هیجان، برای فقط یک شعار نبوده، و در تفکرات و ایده های گروه مارکتینگ مجموعه تجاری تفریحی سیتادیوم توجه به این موضوع، جدی تلقی شده است. حضور، برقراری ارتباط و اجرای برنامه¬های اجتماعی، فرهنگی، هنری در قالب کمپین های خلاقانه قبل از افتتاحیه یک مرکز تجاری تفریحی نشانگر نگاهی نو و جدید به مخاطبان بوده که برای اولین بار در کشور اتفاق افتاده است.

زمستان امسال مرحله سوم از مجموعه کمپین های سیتادیوم در دو بخش با اجرای مسابقه نقاشی و سمپوزیوم گرافیتی صورت گرفت. مسابقه نقاشی سیتادیوم با توجه به رویکرد خانواده محور بودن کانسپت سیتادیوم، با موضوع «خانواده شاد» برای کودکان 5 تا 12 ساله در اواخر پاییز در شبکه های مجازی سیتادیوم اطلاع رسانی و نتایج آن با اهدای جوایز به برندگان مسابقه در بهمن ماه اعلام شد. اهدا جوایز مسابقه در دو بخش داوری و قرعه کشی صورت پذیرفت. استقبال خانواده¬ ها و حضور تعداد زیادی از کودکان ارومیه ای در این مسابقه نشان از موفقیت کمپین گروه مارکتینگ سیتادیوم بود.

مرکز تجاری تفریحی سیتادیوم سمپوزیوم گرافیتی (فستیوال نقاشی دیواری) را زمستان امسال در شهر ارومیه  برگزار کرد. گرافیتی یا نقاشی دیواری به آن دسته از دیوارنوشته ها یا نقاشی هایی گفته می شود که با انگیزه ای شخصی روی در و دیوار شهر ها و اماکن عمومی کشیده می شود. هدف از برگزاری این فستیوال، ایجاد روحیه همبستگی و امید، کشف ظرفیت¬های هنری و توسعه جریانی است مفید و موثر برای هنرهای اجرایی و هنرمندان شهر ارومیه بود. گروه مارکتینگ سیتادیوم ارومیه با توجه به شرایط موجود جهت اجرای یک کمپین اجتماعی در راستای ایجاد انگیزه و روحیه بخشی به مردم اقدام نمود. سمپوزیوم گرافیتی با عنوان “#امید_را_انتخاب_کن! هنرمندان شهر را به تقویت حس امیدواری دعوت نمود.

براساس مفهوم بازاریابی اجتماعی، مدیران بازاریابی سازمان ها و شرکت های بزرگ در تعیین خطر مشی های بازاریابی خود عوامل مهمی نظیر منافع شرکت، خواسته های مصرف کننده و منافع جامعه را مشترکاً مدنظر قرار می دهند.

این سمپوزیوم در  تاریخ10 اسفندماه98 با حضور جمعی از هنرجویان و هنرمندان در زمینه گرافیتی و نقاشی دیواری و با حضور هنرمندان سرشناس ارومیه ای به عنوان داور این مسابقه برگزار شد. جوایز نقدی این بخش به سه اثر منتخب داوری اهدا گردید. مجموعه سیتادیوم از تمامی داوران و شرکت کنندگان برنامه تقدیر نمود و گواهینامه حضور در سمپوزیوم نقاشی دیواری به همراه هدایا به شرکت کنندگان اهدا شد.