پیش بینی و خلق فرصت های استثنایی در منطقه 6 تهران با تیم تحقیقات بازار دوان ایرانیان

شرکت دوان ایرانیان به عنوان مشاوره بازاریابی و فروش در صنعت املاک و مستغلات، مطالعات فرصت پروژه برج نام آشنا و بلند قامت میلینیوم (هزاره سوم) واقع در منطقه شش تهران را به عهده گرفته است.

مطالعات فرصت بخشی از برنامه ریزی استراتژیک کسب و کار است و پیش از اقدام به تولید یک محصول جدید یا ارائه خدمات صورت می گیرد. از این طریق میتوان بازار را برای کسب سود محتمل و درآمد ناشی از ایجاد این کسب و کار ارزیابی کرد. یکی از مهمترین فاکتورهایی که در مطالعات فرصت مورد بررسی واقع می شود، پیش بینی تقاضا برای محصول و یا خدماتی است که قرار است روانه بازار شود.

شرکت دوان ایرانیان، تنها مجموعه خدماتی حرفه ای در حوزه املاک و مستغلات است که با تکیه بر دانش عمیق بازاریابی و فروش و انجام مطالعات دقیق و کامل، راه حل های کارآمد مربوط به این حوزه را ارائه می دهد.

شرکت دوان ایرانیان با انجام مطالعات فرصت در یک بازه زمانی کوتاه، انتخاب هایی را پیش روی سرمایه گذار قرار می دهد که بهترین گزینه های ممکن با توجه به توانایی ها و محدودیت های گروه کارفرما، شرایط موجود بازار املاک و مستغلات، دانش بروز و تجربه چندین ساله این تیم مشاور تلقی می شوند. در واقع دوان ایرانیان در مطالعات فرصت به کارفرمایان خود در زمینه هایی مشاوره می دهد که کارفرمایان از هویت متناسب با پروژه خود به لحاظ فیزیکی، تعریف بهترین کاربری های ممکن برای پروژه مطلع گردند. همچنین چشم اندازی روشن در مورد بهترین روش تأمین مالی با تکیه بر دانش تحلیل مالی متناسب با شرایط اقتصادی روز در بهترین بازه های زمانی برای فروش یا واگذاری به مشتریان خود ارائه می دهد. در نهایت نیاز پروژه به ابزارهای بازاریابی، برندینگ و فروش را در قالب بسته های مطالعات فرصت در اختیار کارفرمایان قرار می¬دهد.

برج میلینیوم یا هزاره سوم از برج های بلند شهر تهران با ارتفاع بیش از 100 متر است که درخیابان شیخ بهایی و نزدیک به برج بین المللی تهران چشم اندازی گسترده از منطقه شش را  به تصویر می کشاند. برج میلینیوم با 3۴ طبقه در زمینی به مساحت 1۵۲00 متر مربع و با زیربنایی برابر با 1۲3000 متر مربع واقع شده است.

مطالعات فرصت در طی روندی به صورت میدانی و کتابخانه ای در قالب گزارش های جامع از تمامی مواردی که  کارفرما را نسبت به شرایط و وضع موجود پروژه و منطقه آگاه می سازد، ارائه می گردد. این آگاه سازی اولیه کارفرمایان پروژه، به مشاوران و متخصصین تیم دوان فرصت پردازش تمامی سناریوهای پیشنهادی را می دهد. تیم تحقیقات بازار دوان در بخش مطالعات فرصت این پروژه طبق روند کاری خود تسلط کامل از منطقه 6 و محدوده مورد مطالعه را پیش روی خود قرار داده است. بررسی تمامی کاربری های شاخص اداری، تجاری و مسکونی، تفریحی، و همچنین کاربری های چند منظوره، شناسایی رقبا و بررسی امکانات و معایب، مزایای آن ها، و تعیین و تدقیق قیمت های به روز کاربری ها در سطح منطقه از خدمات تیم تحقیقات بازار است.

ویژگی های اجتماعی، فرهنگی، تحلیل ویژگی های جمعیت شناختی و نوع بافت منطقه، بررسی شریانهای ترافیکی در سطح منطقه در برنامه تیم تحقیقات بازار دوان قرار دارد.

منطقه 6  که از سویی به لحاظ هندسی به طور تقریبی در مرکزیت جغرافیایی شهر تهران قرار گرفته و از سوی دیگر به لحاظ موقعیت و همجواری با مرکز ثقل قدیمی شهر، تحت تأثیر اقداماتی که پهلوی اول در خصوص توسعه تهران انجام داد و با انتقال و حرکت تدریجی موقعیت مرکز شهر به سمت شمال و شمال غربی، از دهه 40 مرکزیت فضایی  فعالیتی پیدا نمود. مغز متفکر حکومتی، سیستم تصمیم سازی، مدیریت دولتی و همچنین موتور نظام بازرگانی – اقتصادی نوین تهران در منطقه شش استقرار یافته است.

از دیگر اقدامات این تیم، تهیه پرسشنامه ای با مضمون امکانات دفاتر اداری و کانسپت های مراکز اداری است. این اقدام برای اولین بار توسط شرکت دوان ایرانیان با هدف آشنایی بیشتر از نقطه نظرات تمامی اشخاصی که به نوعی با فضاها و دفاتر اداری در شهر تهران سرو کار دارند، صورت گرفته است. سوالات این پرسشنامه در دو سری با توجه به جامعه آماری مدیران و صاحبین دفاتر اداری، و همچنین کارمندان تدوین و به 100 نفر از مدیران عالی مرتبه از سازمان های متعدد  و 200 نفر از کارمندان سازمان های متعدد در بخش های خصوصی و دولتی ارسال شده است. هدف از تهیه این پرسشنامه بررسی نظرات صاحبین کسب و کار و مدیران در مورد دفاتر کار و تمامی امکانات به کار گرفته شده در این دفاتر جهت بهبودبخشی به کانسپت دفاتر کاری است.