پروژه مسکونی ناویا داستان خود را در رویدادی جذاب تعریف خواهد کرد!

طراحی رویدادی جذاب توسط دوان ایرانیان

شرکت دوان ایرانیان با روشی نو برای پروژه مسکونی ناویا در تبریز، رویدادی خارق‌العاده طراحی و اجرا می‌کند که در آن از داستان جذاب این پروژه رونمایی می‌کند. این رویداد در دو بخش صدا و تصویر اجرا خواهد شد.

دوان به عنوان مشاور انحصاری بازاریابی و توسعه دهنده ناویا، برای این پروژه با عبور از روش‌های تبلیغاتی مرسوم و پرهزینه، ایونت مارکتینگ را انتخاب کرده است. ایونت مارکتینگ روشی است که در آن هزینه‌ها بهینه است و تبلیغات به معنای واقعی به سمع و نظر مخاطب خود می‌رسد. مسیر این رویداد را با توجه به نگاه خاص و فرهنگی هنری کارفرما،‌ قدم به قدم طراحی کرده و پیش بردیم.

 ایده اولیه این رویداد را Digital Art قرار دادیم. مسیری که ما را به رویداد رساند، از تقسیم کردن این ایده به بخش‌های مختلف عبور می‌کرد. در این رویداد با هنری مدرن که در سطح دنیا هم محبوب است،‌ تصاویری را برای سناریوی ناویا در محل لانچ پروژه پخش می‌کنیم. تصاویر دیجیتال آرت، سه بعدی بوده و جذابیت ویژه‌ای دارد. در مرحله بعدی با توجه به اینکه نگاهی به هنر و موسیقی اصیل و فلکلور آذری داشتیم،‌ رویداد را به دو بخش Visual و Audio تقسیم کردیم. در نتیجه حالا رویداد ناویا هم تصویر و هم صدا را با تلفیقی خلاقانه در کنارهم دارد. این ایونت قرار است با هنر تصویر، مخاطب را نم نم به سمت قصه ناویا هدایت کند. ناویا داستانی ویژه دارد که روایت خواهد شد و با انتخاب سبک تلفیقی از صدا و تصویر، با حواس مختلفی در ذهن مخاطبانش حک خواهد شد.

 پروژه ناویا طی این رویداد به دیدار ساکنان خود می‌رود و در یک فضای هنری، نظر آنها را به خود جلب می‌کند. این رویداد هنری به طور غیر مستقیم، مخاطبان پروژه مسکونی ناویا را دعوت می‌کند و آنها در نهایت صاحب خانه‌ای در ناویا خواهند شد.

ایونت ناویا

بیایید ایونت ناویا را با هم تصور کنیم؛‌

فضایی را تصور کنید که در یک خانه قدیمی از خواب بیدار می‌شوید. نور از ایوان به اتاق تابیده و صورت شما را نوازش می‌کند. احساس خوبی است و دیوارهای بلند و پنجره‌های قدی با شیشه‌های رنگی این احساس زیبا را در ادامه، کامل می‌کند. به صبحانه دعوت خواهیدشد. حالا کام شما از طعم‌های صبحانه‌ای لذیذ و مفصل،‌ نوازش شده و پس از خواب دلنوازی که داشته‌اید، آماده روزی هیجان‌انگیز می‌شوید. شما طبق دعوت و اطلاع قبلی می‌دانید که مهمان این ایونت ویژه هستید و ناویا شما را با رویدادی فرهنگی هنری صدا زده است.

حالا قرار است شنونده آواها و نواهایی گوش نواز باشید. زیباتر از شنیدن اجراهای موسیقی فلکلور آذری در تبریز برای آذری زبان‌ها؛ در این خانه قدیمی برای شما این موسیقی خوانده خواهد شد. دل به آوا و نواها بدهید و از شگرد زبان آذری مسخ شوید. در دل شهر تبریز در محله‌ قدیمی سرخاب، خانه‌ای هست که مثل الماس می‌درخشد. این رویداد جانی به جان‌های مخاطبانش اضافه می‌کند چرا که از هنر موسیقی فلکلور بهره‌مند است و تا همیشه خاطر مخاطبانش را با نواهایی خوش، نوازش خواهد کرد.

در قسمت بعدی اجرای موسیقی عاشیق را خواهیم داشت. عاشیق (عاشق یا آشیق) به ترکی آذربایجانی  Aşıq، به ترکی استانبولی  Âşıkبه معنی عارف و نغمه‌سرای سیاری است که ساز می‌نوازد و آواز می‌خواند. پیش از جا افتادن لغت «عاشیق» این صنف با کلمه ترکی «اوزان» شناخته شده می‌شد. عاشیق‌ها اغلب در بداهه خوانی مهارت دارند و شعر و آهنگ تصنیف‌های خودشان را هم گاهی خود می‌سازند. استاد و عاشیق محبوب خلیلی با گروه حرفه‌ای و هنرمند خود، رویداد ناویا را با سازها و صدای خود به لحظاتی کم‌نظیر تبدیل می‌کنند. در این قسمت ترانه‌های فلکلور با موسیقی عاشیق اجرا می‌شود. موسیقی عاشیق با ساز قوپوز در آن فضای تاریخی هارمونی خاصی را می‌سازد.

در بخش بعدی اجرایی مدرن از یک گروه به ترکی خواهیم داشت. آقای علی داوودی به عنوان خواننده و همسرشان خانم گلناره اسداوا به عنوان نوازنده توانمند پیانو در این بخش هنرنمایی خواهند کرد.

بعد از صحبت درباره بخش جذاب موسیقی به بخش ویژوال می‌رسیم؛ بخش ویژوال در طول کل ایونت ناویا، تصاویری را به زیبایی روی فضاهای این خانه قدیمی پخش خواهد کرد. این تصاویر داستانی را پیگیری می‌کنند که در نهایت مخاطب را سورپرایز حواهد کرد و از جان ماجرای ناویا برگرفته است. داستان ناویا بعد از اجرای موسیقی و ویژوال،‌ رونمایی خواهد شد. این نورها در فضای شب با ترکیب موسیقی فضایی جذاب خواهند ساخت.

ناویا دوست‌ دار هنر و فرهنگ

ناویا دوست‌دار هنر و فرهنگ اصیل است و در عین حال از فضاهای مدرن استقبال می‌کند. چرا که خود پروژه‌ای مدرن است و البته به فضاهای سنتی هم احترام ویژه‌ای قائل است. هنر مدرن را جدای هنر سنتی نمی‌داند و آن را در ادامه و در پیوند با فضای سنتی می‌بیند.

پروژه ناویا در شهر تبریز، با بهره‌گیری از هنر دیجیتال، رویدادی بی‌نظیر برگزار می‌کند. این رویداد، با تلفیق هنر تصویری و موسیقی، مخاطبان را به دنیایی سحرآمیز و خلاقانه می‌برد. هدف اصلی پروژه ناویا ترویج هنر و فرهنگ در جامعه است. این تیم با ایده‌های نوآورانه و طراحی‌های استثنایی خود، توانست نظر بسیاری را به خود جلب کند. ترکیب تکنولوژی، موسیقی و هنر دیجیتال، یک رویداد هنری منحصر بفرد را ساخت.

مهم‌ترین بخش این رویداد و هدف از اجرای این ایونت رونمایی داستان پروژه مسکونی ناویا به شرکت‌کنندگان است. داستان ناویا مانند یک داستان جادویی است که مخاطبان را در دنیای خیالی و فراموش‌نشدنی هنر، همراه خود می‌کند.

این رویداد برای اولین بار در ایران و در آذربایجان شرقی اجرا می‌شود و می‌تواند الگویی برای رویدادهای جدید به حساب بیاید. الگو از این جهت که پروژه چگونه از ابتدا طبق ایده دیجیتال آرت حرکت خود را آغاز کرد و در نهایت از چه مسیرهایی گذشت و به کجا رسید، بسیار قابل تامل است.

این رویداد، یک فرصت عالی برای نمایش استعدادهای هنری محلی، ارائه هنر بصری و بهبود فرهنگ هنری در جامعه خواهد بود. پروژه ناویا امیدوار است با ادامه فعالیت‌های هنری خود، به ترویج هنر و ایجاد رویدادهای جذاب و خلاقانه در شهر تبریز ادامه دهد و آغازگر و سازنده مسیری باشد که آینده‌ای روشن دارد.

درباره ناویا

پروژه ناویا یکی از کارهای مسکونی شرکت دوان در شهر تبریز است که با ویژگی‌های خاصی از سمت کارفرما تعریف شد. با استقبال از تفاوت‌ها و رویکرد فکری کارفرما، این رویداد حال و هوای هنری گرفت. ناویا به معنی ناو، کشتی و سفینه است و ماجرایش از آنجا شروع می‌شود که قرار است ساکنان آن جدای جهان بیرون، آرامش و امنیت را تجربه کنند. پروژه‌ای که رویکردی مدرن و خلاقانه دارد.
پروژه ناویا به صورت یک مجموعه چندکارکردی، شامل برج‌های مسکونی و ساختمان‌های اداری، تجاری، خدماتی، فرهنگی، آموزشی و درمانی، نیازهای حوزه مسکن را در شهر تبریز پاسخ خواهد داد. پروژه مسکونی ناویا در زمینی به مساحت ۵۴۵۰۳ مترمربع در ۲۰ بلوک در شهر تبریز واقع شده است و در مرحله ساخت قرار دارد.  هدف اصلی پروژه مسکونی ناویا، بازآفرینی شهری محلات قدیمی شهر تبریز با رویکرد «کار و زندگی» می‌باشد. این پروژه قصد دارد کانسپتی جدید را در خصوص سکونت در برج‌ها یا مجتمع‌های مسکونی پدید آورد که حیات اجتماعی اشتراکی در آن نقش حیاتی و اصلی را ایفا می‌کند. از دیگر ویژگی‌های این پروژه استفاده از نیروهای مجرب و بهره‌مندی از روش‌ها و شیوه‌های نو برای پیش‌برد مسیر پروژه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پروژه ناویا با شماره ۰۹۱۲۳۹۶۷۷۷۷ تماس بگیرید.